Error message

  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor in require_once() (line 3157 of /home/techsoup/ftp/kamp2015/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor in require_once() (line 127 of /home/techsoup/ftp/kamp2015/sites/all/modules/ctools/ctools.module).

Katılımcı

Barış Büyükakyol
, other
Ahmet Adıgüzel
, other

Yazılım Test Uzmanı

@bryksis

Filiz Ağdemir
, other

Kültürel Çalışmalar ve dijital katılım konularında çalışıyorum. BİLGİ Ünv. Kültür Yönetimi MA mezunuyum.Sosyoloji başlığında dijital katılım, kolektivite, hız, zamanın sermayeleştirilmesi, hareketin sermayeleştirilmesi, vb. alardada okumalar yapıyorum.

@esvedeyntr

Bager Akbay
, other

Bager Akbay, erken yaşta pozitif bilimlerle uğraşmaya başladı. 1991 yılında Atatürk Fen Lisesinde, yüksek matematik ve programlama ile dolu üç yılın ardından kazandığı eğitim bursu sayesinde bir sene Tokyo’da okudu. İstanbul’a döndükten sonra İTÜ Matematik Mühendisliği’ne girdi. Linux ile tanıştığı okulunda, bir yandan güvenlik, ağ ve programlama üzerine çalışırken bir yandan Kara Tiyatro adlı amatör bir tiyatro grubunda oyunculuk yapmaya ve kukla oynatmaya başladı. Tiyatro deneyiminin verdiği güç ile, okulu bırakıp tasarım okumak için, Yıldız Teknik Üniversitesi’ne geçti. Programlama ile tasarımın ilişkisini keşfettiği bu yıllarda sektöre atıldı ve bir çok ajans için etkileşimli içerikler üretmeye başladı.

Mezun olur olmaz, kendi bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. 4 yıllık eğitimcilik deneyiminin ardından, Avusturya’ya dijital sanat okumaya gitti. Fiziksel etkileşim, yapay zeka ve sanat üzerine bir çok çalışma yaptı. Kızının doğumu vesilesiyle Türkiye’ye döndü ve eğitimcilik kariyerine devam etme kararı aldı. 4 sene boyunca, eğitimciliğin yanı sıra, sanat ve danışmanlık yaptı.

Yoğun bir dönemin ardından yerel biri olmaya karar verdi ve Kadıköy Yeldeğimeni’nde, projelerini hayata geçirebilmek için arkadaşlarıyla beraber bir atölye açtı.

@bagerakbay

 

Tülin Akın
, other

TABİT Tarımsal Bilişim ve İletişim Teknolojileri Kurucu Ortağı ve TABİDER (Tarım Bilincini Geliştirme Derneği) kurucusudur.
2004 yılında öğrenciyken kurduğu Tarimsalpazarlama.com ile Türkiye’nin ilk ve önde gelen iletişim, e-öğrenme networkü ve e-ticaret medyasını hayata geçirdi. 2007 de İhracatın Yıldızlarında e-ihracat birincilik ödülü aldı. Tarımsal Bankalarla birlikte Çiftçi Kredi kartlarını modelleyerek, çiftçinin zarar görmeden finans kaynağı bulmasını sağladı ve bunları anlatmak için 12.000 köy ziyareti gerçekleştirdi. Vodafone ile birlikte Çiftçi Kulübü nü kurdu ve Çiftçiye özel SMS ve Uygulamalarla 1 milyon 400 bin çiftçinin ve ailesine bilgi ve hizmet ulaştırarak tarımda erken uyarı bilgilendirmeleri ile yaşam tarzlarını değiştirdi.
Intel’in desteklediği, okuma yazma bilen herkesin kullanabileceği ve bilgi, iletişim, pazarlama, ihtiyacı olan konularda uzmanlara soru sorabilmeyi sağlayan bir Çiftçi Bilgisayarı yazılımı ürettirdi. Kırsal Alanda Su Bilincini geliştirmek ve Traktör Kazalarını önlemek amacıyla da Sosyal Sorumluluk projeleri gerçekleştirdi.
2012 Türkiye Ziraatçılar Derneğinden Tarımsal Ticareti Geliştirme Ödülü, 2013 Sabancı Vakfından Türkiye’nin Fark Yaratanı, 2013 JCI – TOYP Dünya’nın 10 başarılı Genci Girişimcilik ödülü, 2103 Anita Borg Institute Uluslararası Sosyal Etki Ödülü, 2013 Garanti – KAGİDER Yılın Kadın Sosyal Girişimcisi Ödülü almış, JCI ve ICC-WCF tarafından 2014 yılında Nobel’e aday gösterilmiştir. Ayrıca Dünya'nın en geniş Sosyal Girişimci Ağı olan Ashoka ya 2012 yılında Ashoka Fellow olarak dahil olmuştur.

@tulinakin

Yasemin Aksoy
, other

Hayat hepimizi her gün bambaşka bilinç seviyelerine taşıyor.

Zaman aslına bakarsanız hep lehimize akıyor, boşa akıtmazsak.

Uzun zaman kurumsal hayatın içinde debelenmiş, stresi de, korkuyu da, endişeyi de, sıkıntıyı da, üzüntüyü de, sistem tarafından tüketilmişliği ezilmişliği de, kullanılmışlık duygusunu da dibine kadar yaşamış birisi olarak, bir sağlıkçı olarak en sonunda kurumsal hayatıma son vermeye karar verdim.

Bireye Özgü Tıp Uygulamaları ve Yoga çalışmaları beni buralara kadar getirdi.

İşte tüm kurumsallığımdan, cv lerden belgelerden soyunmuş, çırılçıplak bir amatör ruhla karşınızdayım.

Güldürmek istiyorum sizleri, sizlerle gülmek istiyorum. Hayatınıza neşenin renklerini katmak, anlarınızı kahkalarla yoğurmak dileğim şimdi. Ben çok mutluyum, sizlere de ilacımdan bulaştırmak istiyorum.

Ben sizlerle doya doya kahkaha atmak istiyorum şimdi.

Sizler için neşe üretmek için geliyorum.

Hepinizi seviyor ve kucaklıyorum.

 

Tuğçe Aktepe
, other
Özden Akyıldız
, other

Her canlı bir gün dijitalize olacaktır mottosuna inanan biri. Hikaye anlatıcısı ve trend avcısı...

@punkieee

Müge Alev
, other

-Teknoloji takipçisi
-Yenilik peşinde
-Hep bağlantıda kendi halinde
-Sosyal girişimci
-Temel hak ve özgürlükleri temel alan
-Çocuklarla çalışan
-Hepten ve çoktan gönüllü :)

@sivildestek

Ahmet Alpat
, other

Maker. Mühendis. 3D Yazıcı üreten bir arge şirketinde çalışıyor.

@ahmetalpat

cüneyt arcas
, other

29 yaşındayım marmarmara üniversitesi mezunuyum. istanbul'da bir meslek lisesinde elektrik öğretmernliği yapıyorum.

@cuneytarcas

Turgut Arısoy
, other

İTÜ Endüstri Mühendisliği öğrencisiyim. Üniversite öğrencilerine ücretsiz yemek, konser/tiyatro bileti sağlayan Askıda Ne Var'ın sosyal medya koordinatörüyüm.

@TurgutArisoy

Cihan Arsu
, other

Cihan ben 1991 Mersin doğumluyum. 5 yıldır Balıkesir'de yaşıyorum. Girişken, yaratıcı,eğlenmeyi sever, gezer, tozarım :) Sosyal Medya'da takılmak,voleybol ve konsol oyunları oynamak, yabancı dizi izlemek boş zamanlarımda ki uğraşlarım diyebilirim :)

@selfieceker

Azize Atar
, other
Dogukan Atar
, other
Barış Atiker
, other
Hasret Gül Atmaca
, other

ben Hasret . Gebze Teknik üniversitesi mimarlık birinci sınıf öğrencisiyim. Toplumsal sorunların çözümünde mimarlar azımsanmayacak derecede etkili oldukları için ben de bu bilinçle kendime farklı vizyonlar katmak için sizin etkinliğinize katılmak istiyorum. şimdiden teşekkürler :)

servet avcı
, other
Oğuz Aybaşakkaya
, other
Mehru Aygül
, other

Sosyal teknoloji ve sosyal iyiliğe inanır, network insanıdır, iletişim delisidir, TED videosu izlemeye bağımlıdır ve her şey hakkında meraklıdır.

@mehruaygul

Kahraman Bayraktar
, other

10 yildir yazilim gelistiricilik yapiyorum. Son zamanlardaysa is yasamimi nasil daha cekilir hale getirebilecegimi arastiriyorum. Bu amacla girisimcilik olusumlarini izlemeye calisiyorum.

@pantepember

Begüm Bozkurt
, other
Aslı Çakmak
, other

Bt öğretmeni

@trilaylayloom

Samet Caymaz
, other

1994 yılı Aksaray doğumluyum. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerimi Antalya ve Konya’da sürdürdüm. Şu an İstanbul Üniversitesi'nde Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencisiyim ve aktif olarak IEEE kulübünde çalışıyorum.

İlgi alanlarım biyoteknoloji, yenilenebilir enerji kaynakları ve haberleşme teknolojileridir. Her daim yeniliklerden haberdar olmaya çalışan, girişimci, paylaşımcı, inovatif, kendimi bir öncekinden daha da geliştirip insanlığa fayda sağlamayı amaçlayan biriyim. Eğitimlerimi tamamladığımda bu alanlarda çalışmak, kendimi geliştirmek, insanlığa faydalı olabilmek, kendi şirketimi kurabilmek ve profesyonel bir şekilde yürütmek asıl hedefimdir.

Gerçek mutluluk; başkalarını mutlu edebilmektir.

@FaNTaSTiCaS

Semih Çelik
, other

24 yaşındayım. İstanbul'da yaşıyorum. Bir süre gençlik alanında var olan stklarda gönüllülük yaptıktan sonra yakın zamanda gençlik alanında çalışan bir stk'da profesyonel olarak çalışmaya başladım.

@semihcelik00

Didem Cikse
, other
ferdi çıldız
, other

Art direktör, UI&UX designer olarak 10 yıldır çalışmaktayım. www.ferdicildiz.net adlı kişisel blogumda mesleğimle ilgili yazılar yazıyorum.

@ferdicildiz

ercan çilingir
, other

Merhaba things in daha önce bilgi üniversitesi ile ilgili olarak yapmış olduğu tasarım atölyesi kadıköy etkinliğinde buluşmuştuk sosyal girişimcilik ve teknoloji konularında bu tarz etkinliklere katılarak tasarım fikrimi ortaya koymak istiyorum. Kullanıcı deneyimi ve arayüz konularındaki tecrübelerimle insanları aydınlatmak istiyorum.

@ercancilingir

Mehmet çimener
, other

Merhabalar , ben Mehmet. Mimarlık bölümü öğrencisiyim ve farklı disiplinlerin bi arada toplandığı ve eğlenceli olacağını düşündüğüm bu etkinliğe katılmak istiyorum . :).Özellikle de atölyeleri merak ediyorum.Workshoplara karşı büyük ilgim var.

@mhmtcmnr

İnci Çömlekçioglu
, other

İzci'nin kurucu ortağı
Turkcell Yeni İş Hızlandırma program yöneticisi

@incicomlekci

Hayri Dağlı
, other

7 Yıldır sivil hayatta farklı sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte çalışmalar yürütüyorum. Ayrıca uzak coğrafyalara yolculuklara çıkıp hikayeler topluyorum, fotoğraf çekiyorum.

@Daglihayri

Özümcan Demir
, other

Ankara'da sosyal inovasyon, sosyal tasarimla ilgili konusacak birilerini nerden bulsam da konustukca konussam diye beklerken buralara savrulmus bir tasarimci, ogrenci, asistan, insan.
Su aralar ODTU'de Endustri Urunleri Tasarimi'nda aslinda tezimi bu konularda yapsam cok guzel olmaz mi diye dusunmekteyim...

@zoomentas

Hüsnü Demir
, other

1983 İstanbul doğumluyum Beykent Üniversitesi GSF Grafik tasarım son sınıf öğrencisiyim memleketim Kastamonu İstanbul'da ikamet ediyorum.

@Demir1453Husnu

Özgür Deniz
, other

Severim bu işleri.

Erdem Dilbaz
, other

bulundiifim yerde internet sürünüyor; suradan çekerseniz sevinirim: nerdworking.org/crew.html

@erdemdilbaz

Murat Durak
, other

Brand Talks'un kurucusu, Lead generation uzmanı

@muratdurak

 

Kenan Dursun
, other

Tezini Sivil Toplum Kuruluşlarının Medya Ve Teknoloji kullanımı üzerine yazıyor. Sivil Toplum Kuruluşlarına Medya ve İletişim Teknolojileri anlamında danışmanlık yapıyor. Boş zamanlarında festival ve konserlere gidiyor.

@kenanndursun

serkan duyum
, other
Bilim Elçileri
, other
Yunus Emre Benli
, other

Adım Yunus Emre Benli, 1990 doğumluyum. İstanbulda yaşıyorum. Trakya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü 2013 yılı mezunuyum. 2009 yılı sürecinden bu yana aktif olarak sivil toplum ve sivil toplum diyaloğu alanlarında gönüllü ve sosyal girişimci olarak çalışıyorum. Toplum Gönüllüleri Vakfı(Gönüllü) , Habitat Kalkınma Yönetişim Derneği (Paramı Yönetebiliyorum Projesi Eğitmenliği) ve gönüllü , Gençlik Bilgi Merkezi(YINFO) (Sivil Düşün AB Programı destekli Gençlik Hakları Temalı Gençlik Bilgilendirmesi ve Bilgi Yönetimi(YINFORMASYON) Eğitmenliği), Pi Gençlik Derneği (Çatı Gönüllü(PIXEL),’’O Daha Çocuk’’ Kampanyası Çocuk Hakları ve Çocuk İşçiliği Atölye Eğiticisi (Proje Koordinasyon Ekibi), Bilgi Üniversitesi Sosyal Kuluçka Merkezi ‘’Odaha Çocuk Kampanyası’’ koordinasyon , Gençlik için Hareket Grubu (Gençlik Grubu) Koordinatörlüğü, Gençlik Örgütleri Forumu(<gönüllü) gibi kurum, kuruluş ve sivil insaiyatiflerde aktif olarak çalışmalar ve aktivistlik yapmaktayım.

@yunusimis

Oytun Emre Yucel
, other

Üretim ve Tüketim'in harika dengesi bir bedende buluştu. Kod yazarken yazılım avcılığı, envai çeşit müzik maratonunda koşarken melodi tasarımcılığı, midesini tıkabasa doldururken yemek kitabı sayfalarında sörf yapmayı bir araya getiren sosyal etkinlik artık her an bir telefon uzağınızda.

@bay_tantuni

Aysu Erdoğdu Miskbay
, other
esra ergib
, other

Doğa gözlemcisi, bitki avcısı, gezgin kişi. Doğa koruma çalışmaları konusunda sivil toplum kuruluşları ile çalıştı çalışıyor...

@esraergin

Ekmel Ertan
, other

Ekmel Ertan küratör, sanatçı ve eğitimci olarak çalışır. Sanat ve teknoloji alanında araştırma, sanatsal üretim ve sergileme yapan, İstanbul’da kurulu BİS Beden İşlemsel Sanatlar Derneğinin – amberPlatform- kurucusu ve 2007’den beri gerçekleştirilmekte olan amber Sanat ve Teknoloji Festivalinin sanat yöneticisidir. Ertan sanat ve teknoloji bağlantılı çeşitli Avrupa Topluluğu destekli uluslararası projenin yerel koordinatörü veya yöneticiliğini yapmaktadır. Ertan Amerika, Avrupa Ülkeleri ve Türkiye’de fotoğraf ve yeni medya çalışmalarını sergilemiştir.

@eertan

Hüseyincan Eryılmaz
, other
Nur Fındık
, other

Etkileşim tasarımı üzerine yüksek lisansımı tamamladıktan sonra İstanbul'a yerleştim, 3 yıldır İstanbul'da kullanıcı deneyimi ve arayüz tasarımı üzerine çalışmaktayım. Ayrıca sosyal girişimcilik ve tasarım konularına ilgiliyim, vakit buldukça çeşitli hackathon ve tasarım etkinliklerinde mentorluk yapmaktayım.

@nurfindik

Agata Fortuna
, other

Gençlere,sosyal değişime ve sosyal teknolojiyle fark yaratabilmesine inanır; proje koordinatörlük yapan; dünya ve insanı merakli.

@AgataFortuna

İsa Göksu
, other
Sare Aysegul Gonenc
, other

Hello, i am Aysegul Gonenc, an Istanbul based designer. I'm an enthusiast who loves to create new things and tackle challenging problems with intelligent concepts and ideas.
I had been working in advertising agencies for the past 6 years. From the beginning of 2015 i have been focusing on the area of social challenges and trying to create meaningful solutions in this regard.

www.aysegulgonenc.com

Ezgi Gül
, other

Bazı bazı sonucu kaçırsa da sürecin tadını çıkarabilen, itü'de ürün tasarımı öğrencisi, devlet dairelerinde gergin fakat dışında gayet rahat ve güleryüzlü, şehrinesesver'de düşünücü, orkestralara flüt ve santuruyla girip çıkan, çizmeyi çalmayı yazmayı okumayı tartışmayı seven , fikir üretmeye bayılan, yani senin benim gibi bir insanoğlu.

Gökçe Gülcüler
, other

Things programinda sosyal teknoloji ile fark yaratan girisimciler arasinda finalist olarak secilen Ustamdan.com isimli girisimin kurucu ortagiyim.
Ustamdan, Anadolu’da kaybolmaya yüz tutmuş, yüzyıllardır süregelen zanaatları canlandırmak ve devamlılığınısağlamak amacı ile tasarlanmış bir e-ticaret sitesidir. Ustamdan.com, markalaşmanın
etkisiyle oluşan yerel pazardaki küçülme sorununun çözülmesi, yerli ürün tanıtımının yapılması ,yerli ürünün popüler hale getirilmesi ve değerinin arttırılması amacıyla kurulmuştur. Biz, ustamdan ekibi olarak, ustalarımız için ortak bir platform yaratıyor, el sanatlarının, ustaların, gezdiğimiz toprakların hikayelerini ve tarihini insanlara sunuyoruz.
Hikaye anlaticiligi ile bu zanaatlari görünür hale getirirken bir yandan da kulturel sürdürebilirligi destekliyoruz.

@gulculergokce

Tuğba Güneş
, other

İki sene Bilgisayar Programcılığı okuyup sanki matematiği çok seviyormuş gibi Matematik-Bilgisayar okuyan, meraklı, şu sıralar robotik yazılım üzerinde çalışan bir yazılım sevdalısıdır kendisi.

@tuubagunes

Rahmi Güneş
, other

Eģlenceli komik

@Grahmi72

Göksel Gürsel
, other

“Evrenin nasıl çalıştığını merak etme” içgüdüsüyle Uludağ Üniversitesi Fizik Bölümü’nde okuyan Göksel, üniversite yılları boyunca Parçacık Fiziği ve Kozmoloji ile ilgili ulusal ve uluslararası birçok konferans ile yaz okuluna katıldı ve yürütme kurullarında yer aldı. 2008 yılında Naturel Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali’ne “En Genç Konuşmacı” olarak katılarak düşüncenin yaşamlarımızı nasıl şekillendirdiği üzerine konuştu. Bob Proctor LifeSuccess Consultants Yaşam Koçu unvanı ile The KEY Başarı Akademisi bünyesinde hizmet sundu, Liderlik, Yaratıcılık ve Başarı Bilimi üzerine çalıştı. 2009 yılında Dünya Bankası tarafından “Türkiye’nin Yaratıcı Kalkınma Fikri” unvanı ile ödülüne sahip SOGLA Sosyal Girişimci Genç Liderler Akademisi’nin kurumsal kimliğini tasarladı. Dahil olduğu birçok kurum ve organizasyon içerisinde “Yenilikçi” olarak anılan Göksel, inandığı birçok projede inovasyon süreçlerini yönetti. Yıllarca araştırdığı ve üzerinde çalıştığı Sosyal Girişimcilik’i, Tasarım’ı, Teknoloji ve Bilim’i “Tasarım Odaklı Düşünme” (Design Thinking) çatısı altında birleştiren Göksel, merkezine doğayı ve insanı alan sistemler, hizmet modelleri, eğitimler ve iş modelleri tasarlayarak, "Türkiye'nin Yaratıcı Kalkınma Fikri "SOGLA’nın başkanlığını yürütüyor. Yenilikçi Öğrenme Merkezi'nde Tasarım Koordinatörü ve Eğitimci olarak görev alan Göksel, Tasarım Düşüncesi’ni Anadolu’daki genç sosyal girişimciler ile paylaşmayı ve bu yaklaşımı kurumlara ve eğitim sistemlerine entegre etmeyi hedefliyor.
 

@GokselGursel

Ayşegül Güzel
, other

sosyal teknolojiye inançlı, topluluk kolaylaştırıcısı, hikaye anlatıcısı, alternatif ekonomi ve armağan ekonomisi aşığı, Zumbara kurucusu, Anadolu Jam kolaylaştırıcısı

@aysegulguzel

Burak İlarslan
, other

RobotKutusu.com Kurucu Ortak

@bburakilarslan

Ercan İşcan
, other

Mekatronik Uygulama Mühendisiyim. Endüstriyel Robot ve Otomasyon sistemleri programlama ve eğitim üzerine çalışıyorum.

@Rcan_i

Agata Jalosinska
, other

sosyal animatör, hikaye anlatıcı, antropolog, gözlemci, içerik direktörü

@jagataj

Oytun Kal
, other
Ali Karabey
, other

İnternet, iletişim ve teknoloji alanında çalışan şirketlere yatırım yapan 212 şirketinin müdürü. Solvoyo, Hazinem.com ve Parcadeposu.com yönetim kurulu üyesi.

@akarabey

alper karacakaya
, other
Burcu Kiriş
, other

2010 yılından beri birfiil Sivil Toplumda gönüllülük yapmaktayım. Bir dönem Sonkatılım sitesinde editörlük yaptım. Genç Çevre Girişimi facebook sayfasının yöneticisiyim. Sosyal Medya'yı çok iyi kullanıyorum.

@Burcu1815

ozan can kırkyıldız
, other

Normalde Sistem mühendisiyim. Türkiyenin 3 büyük distribütöründen birinde Redhat ve Netapp Pre-Sales Engineer olarak çalışmaktayım. Diğer personam ise bağımsız oyun dizaynı üzerine. oyun tasarımları, güncel implementasyonlar, fiziksel enstalasyonlar ve insan interaksiyonu ile duyguları tetikleyen yapıların özü ile ilgileniyorum. Ayni zamanda Gamification konusuna ilgim var.

ege su kısaoğlu
, other
Osman Koç
, other
Serhat Koç
, other

Bilişim hukuku uzmanı avukat, Güneli & Koç Hukuk Bürosu kurucusu, bilgi teknolojileri  ve fikri mülkiyet hukuku danışmanı.

@mckrees

Hüseyin Korkma
, other
Recep Küçük
, other

1988 yılında Bulgaristan’da doğdu. İlköğrenim ve orta öğrenim yıllarını İstanbul’da, lisansını Edirne’de; Trakya Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Yüksek lisansına İstanbul Bilgi Üniversitesi MBA programında devam etmektedir.

TOG ve sivil toplum ile lisans hayatının başında tanışan Recep, 2006-2011 yılları arasında TOG’da gönüllü olarak çeşitli sorumluluklar aldı. 2011 yılında TOG’da profesyonel olarak çalışmaya başlayan Recep, 3 senelik saha koordinatörlüğü deneyiminin ardından Mart 2014’ten beri TOG Eğitim Departmanı’nda Yaşayan Kütüphane Kapasite Geliştirme Programı koordinasyonunu yürütüyor.

Anna Kuliberda
, other

Anna Kuliberda is a freedom of information, open-data and democracy innovations enthusiast and educator involved in multiple grass-roots initiatives; member of a Citizens Network - Watchdog Poland and of the Supervisory Board of ePF, for more than 2 years now involved in a tech for transparency in the Balkans program of Techsoup Europe. She has also cooperated with Civis Polonus Foundation and Semper Avanti Association on involving youth in public life and is currently volunteering in Zašto ne (Why Not), a Sarajevo-based nongovernmental organization.

Cédric Lombion
, other

Cédric Lombion has been working in France on open Data and digital public services for several years. He now dedicates his time to the School of Data international network, as a trainer and community coordinator.

Michal Mach
, other

Michał Mach is an entrepreneur, trainer, consultant, project manager, software designer and just a regular participant in many nonprofit sector technology projects over the past 18 years. He's passionate about pragmatic approaches to using the Internet and IT for social good, and fiercely believes in openness, transparency, knowledge sharing and all things free (as in freedom, not free beer). He's a Co-founder of the CiviCRM project, an open source constituent relationship management (CRM) software for non-profits. He's also a founding member of a few organisations, among them Association 61 and the Warsaw Hackerspace Association, as well as a regular member and adviser to many others. He's a frequent co-organiser and facilitator of good old- (or new?) fashioned face-to-face participatory events like hackathons, code sprints, book sprints, etc.

Yeşim Meriç
, other

04.10.1995 tarihinde Konak/İzmir doğumluyum. Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra Ege Üniversitesi'nde İşletme bölümünü kazandım. Sene başından bu yana
Tog-Ege Denizyıldızı Projesi'nde üye olarak yer almaktayım.Mektup Arkadaşım projesinde iletişim sorumlusu olarak yer almaktayım.İlgi alanlarım halk oyunları (İzmir de çeşitli yarışmalara katıldım ayrıca
2007 senesinde okulumu ve ülkemi temsil ederek Makedonya'daki Uluslararası Çoçuk Festivali'ne katıldım) ,satranç (2007-2008 yıllarında 6. ve 7. Beko Satranç Şöleni' ne katıldım.) ,müzik (yan flütle ilgileniyorum ) ,tiyatro [ Suphi Koyuncuğlu Tiyatro Topluluğu(Skalti) 'nda yer aldım ve geçen sene 21. Liselerarası Ulusal Tiyatro Şenliği'ne katıldım-teknik ekipdeydim-]

@fasulyecicegi

İbrahim Meriç Özadak
, other

Bilgi Üniverisitesi Sinema ve Televizyon bölümü mezunu. Videmu Explainer Video Agency kurucu ortağı. İnovasyona açık bir girişimci.

@mozadak

Onur Miskbay
, other
Alena Novotna
, other

Ilişki geliştirici, dernek destekçisi, çırak bahçıvan 

 

Mert Nuhoğlu
, other
Ege Öğretmen
, other
Müjde Oktay
, other

Yeditepe Görsel İletişim tasarımı mezunuyum. Freelance grafik tasarim ile ilgileniyorum. Aynı zamanda müzisyenim, solistim. Ayrıca Beyoğlu Rotaract Kulübü üyesiyim.

@mjd_oktay

Hümeyra Öktem
, other

Gazi Üni. Radyo, Tv ve Sinema mezunuyum. Şu an bir ilaç firmasının sosyal medya departmanında çalışıyorum.

@oktemeyra

nilay ölmez
, other

Mühendis Adayı #2

@nilayolmez

Umutcan Önal
, other

Yazılım Geliştiricisi. Teknolojinin toplumların geleceği üzerine belirleyici bir faktör olduğunu düşünmekte ve bu geleceğin doğru bir şekilde oluşturulması için çaba göstermektedir.

@umutcanonal

Onurcan Önal
, other

Merhaba, ben dijital teknolojilere ilgi duyan bir endüstri ürünleri tasarımcısıyım. Sosyal iyiliğin her iki alan için de yaygınlaşması gereken bir kavram olduğunu düşünüyorum. Bu konuda çalışan ve fikir üreten insanlarla tanışmak için Things Kamp'ta olacağım. Görüşmek üzere.

@onurcanonal

Özgür Önal
, other

"Topluluk kolaylaştırıcısı ve fotoğraf sanatçısıdır. Bir süredir, yaratici faaliyet ve spontane yaratim gücümüzün şifalandırıcı tarafını araştırıyor ve gruplarla pratik ediyor. Bunun için hikayeler, masallar, fotograflar ve oyunlar üzerinden ilerleyen süreçleri kullanarak alternatif eğitim ve öğrenme yaklaşımları uyguluyor. Hikaye anlatıcısı ve Anadolu jam (anadolujam.com) kolaylaştırıcısıdır. kişisel sitesi: www.ozguronal.com

Merve Akdag Öner
, other

mimar, şehrine ses ver kurucu

@merveakdagoner

Baybars Örsek
, other

Ortak Gelecek için Diyalog Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

@baybarsorsek

Yasin Ozel
, other

Ozgur yazilim gonullusuyum. Teknoloji kullanarak halkin yararina bir seyler yapmaktan mutluluk duyuyorum.

@yasin_ozel

Gülay Özkan
, other

Gülay Özkan, tasarım ve inovasyon şirketi GEDS’in kurucusu. Sabancı ve Boğaziçi üniversitelerde ilk tasarım-odaklı girişimcilik derslerini vermiştir. Özkan, ABD’deki Design Management Institute da dâhil olmak üzere birçok uluslararası kuruluşun danışmanlığını yapmakta ve Avrupa Birliği’nin Global Board Women Ready Projesi’ne dâhil olmuş durumda. Yazdığı makaleler birçok ülke ve coğrafyada İngilizce, Japonca, Arapça ve Türkçe dillerinde yayımlanmaktadır. Ayrıca, geliştirdiği tasarım odaklı girişimcilik konsepti 2012’de New York’ta Behance Network tarafından Kuzey Amerika dışında tanınan tek proje oldu. Kısa bir süre önce, 10 yılda küresel olarak 1 milyar insanı etkileyecek çözümler üzerinde çalışmak için NASA Ames Research Park’taki Singularity University GSP Programı’na davet edildi. Bu programdan sonra oluşturduğu DNAGE projesi ile Innocentive tarafından ABD’de ödüle layık görülmüştür. Kendisine websayfası, www.gulayozkan.com ve Twitter'da @gulayozkan. adreslerinden ulaşılabilir.

Özge Özmen
, other

Teknoloji-girişimcilik-sosyal fayda odaklı çalışır.
Merak etmeyi bile merak eder.
Tatlı bir dünya vatandaşı.

@ozgeeozmen

Alemşah Öztürk
, other
serdar paktin
, other

Işıklar Askeri Lisesi’nden mezun oldu, Hava Harp Okulu’ndan ayrıldı. Dokuz Eylül Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Fulbright Bursiyeri olarak New York’taki The New School for Social Research’te yüksek lisans yaptı. Orada, Bill ve Hillary Clinton ve Michael Bloomberg gibi politikacılara hizmet veren Whitman Insight Strategies’de çalıştı.

Türkiye’ye döndükten Stratejik Planlama Direktörlüğü, ardından 2011 Türkiye Genel Seçimlerinde Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen online seçim kampanyasında Stratejik Direktörlük yaptı. Change.org Türkiye’nin ilk yılında Kampanya Uzmanı olarak çalıştı ve birçok başarılı kampanyaya destek oldu. Yeni Harman, GQ, Heinrich Böll Enstitüsü’nün Perspectives Dergisi gibi yayınlara makaleler yazıyor. 2014 yılı boyunca, Polonya Kültür Enstitüsü için Türkiye-Polonya İlişkilerinin 600. Yılı Kutlamaları kapsamında stratejik iletişim danışmanlığı yaptı.

Şu anda, Kadir Has Üniversitesi’nde Online İtibar Yönetimi dersi veriyor, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile kanyak geliştirme kampanyaları planlıyor, uluslararası markalar için semiyotik araştırmalar yapıyor. Tasty Cinema’nın kurucularından birisi. Genel olarak, sosyal fayda sağlayacak hareketler, oluşumlar ve deneyimler yaratmak için çalışıyor.

@paktin

Yalçın Pembecioğlu
, other
Farrukh Rahimov
, other

Farrukh Rahimov (Ferruh) Azerbaycanlıyım. Üniversiteyi Azerbaycanda bitirdim. Şu an İstanbul Teknik Üniversitesi Bilişim ensitütüsü Coğrafi Bilgi Teknolokileri yüksek lisans öğrencisiyim.

@FerruxR

Tağmaç Şahin
, other

psikojik danisman,sosyal medya bağımlısı

@tgmcshn

Bilge Gencer sandık Sandık
, other
Burcu Sarar
, other

Yaklaşık 10 sene envai dijital ajansta yazarlık, kreatif direktörlük yaptıktan sonra 2009'da V For Viral'ın kurucusu oluverdim. Teknoloji, özellikle de giyilebilirler birkaç yıldır aşırı ilgimi çekiyor. Bunu ilgiden biraz ileri taşıma planlarım olsa da serde üşengeçlik var.

@burcusarar

meltem sendag
, other
Evren Sener Ünal
, other

Çoğunlukla sivil toplum alanında serbest danışman ve eğitmen olarak çalışmaktayım. Aslında bir Uçak ve Havacılık Mühendisiyim, bununla birlikte Makine Mühendisliği ve Avrupa Çalışmaları’nda Master programlarının sonunu göremeden bıraktım. Deneyimsel öğrenme olarak kabul ettiğim bu dönemde sivil alandaki faaliyetler ile tanıştım, eğitmenliğe dair yeteneğimi keşfettim ve hayatımı her şekilde bu alandaki çalışmalara doğru kaydırdım.

90'ların sonunda ‘’birlikte yaşam’’ konusuna merak saldım ve bu konuda çalışmalarımı derinleştirdim. Bu anlamda katılımcı/kolaylaştırıcı/moderatör/eğitmen ve eğitim danışmanı olarak ulusal ve uluslararası düzeyde, farklı temalar ve beceriler konusunda eğitimlerle meşgul oldum. Türkiye ve Avrupa'da bir çok ‘’Eğitmen Havuzu’’nun üyesiyim ve o çoğunlukla sivil toplum paydaşları(kamu, özel sektör, üçüncü sektör) ile çalıştım. Bir çok sertifikam olmasına rağmen özetle;

Son 14 yıldır çeşitli sebeplerle, hakkında tutkulu olduğu yol üzerinde çalışmak için, beni heyecanlandıran makaleler, araçlar, eğitimler, seminerler, konferanslar ve programlar ürettim/düzenledim.

Hayat zaten kısa..

@vantooz

Yusufcan Şenol
, other
Şeyma Serap Keçeli
, other
Mert Serim
, other
Ramazan Subaşi
, other
Aykut Subaşi
, other

Aykut SUBAŞI, 1994 İstanbul doğumludur. 2010 yılından itibaren ticari hayata atılmış genç bir girişimcidir. Bu süre zarfında kendini geliştirmek için liderlik, pazarlama, reklam, sosyal medya, yönetim, girişimcilik gibi alanlarda eğitimlere katılmıştır. Çeşitli ticari girişimler gerçekleştirmiş ve sonlandırmak zorunda kalmıştır. Fakat bu durum ona çok fazla tecrübe kazandırmıştır. Profesyonel bisiklet sporcusu olup birçok branşta dereceleri bulunmaktadır. Yaşına göre aktif bir iş yaşamı bulunmaktadır. Gençlik Sanat Araştırma ve Eğitim Derneği'nde Başkan Yardımcısı, Merkezi finans biriminden fonlanmış bir projede koordinatör asistanı, İstanbul Toplum Medyası Merkezi'nde Medya Koordinatörü ve Youth4Media adlı bir Avrupa Medya Ağı'nda Medya Eğitmeni olarak görev yapmaktadır. Ulusal ve uluslararası gençlik projelerinde gençlik ve motivasyon koçluğuda yapmaktadır. Her motivasyon sunumunda "para değil başarı kazanmanın" önemini vurgulamaktadır. Her projesinde girişimcilik ve gençlik unsuru bulundurmaktadır. Sosyal işletmecilik alanında da ilgilenen Aykut Subaşı, çevre ve turizm alanlarında da birçok fikir geliştirmektedir. Aynı zamanda bir gençlik çalışanı olduğu için sürekli yurt dışına çıkmakta ve sürekli yeni fikirler gözlemlemektedir. Sadece ticari değil, toplumun gelişmesine katkı sağlayacak sosyal girişimlerde gerçekleştirmiştir. Gerçekleştirmek istediği tüm fikirlerin içerisinde toplumsal fayda, sosyal işletmecilik, sosyal girişimcilik, ticaret ve gençlik unsurlarının detayları yer almaktadır.

@subasiaykut

yonca sütal
, other

Reklam ajansında hikayeler yaratmak ve onları anlatmakla mükellef bir kişiyim.

@yoncastal

Gözde Takıl
, other

Interaction Designer || Social Media Guru || Photographer
Works at Enustkat Interactive

@gozdetakil

Batur Talu
, other

İstanbul doğumluyum, İktisat ve Uluslararası ilişkiler okudum ve sivil toplumda zaman geçiriyorum...

@gourmetr

Ayşe Taşpınar
, other

Yaklaşık sekiz yıl önce gönüllü olarak başladığı sivil toplum hayatına bugün profesyonel olarak devam ediyor. İletişim alanında yeni yöntemler ve yeni araçlar öğrenmenin ve bunları yaygınlaştırmanın peşinde. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler lisans programından sonra Uyuşmazlık Analizi ve Çözümü yüksek lisansını tamamladı.

Cultural Innovators Network - Seçilmiş Komite Üyesi
 

Gamze Temiz
, other

Kocaeli Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü 3. Sınıf Öğrencisi

@dahildegil

Michelle Thorne
, other

Michelle Thorne is the Mozilla Foundation’s Director of Webmaker Programs with the mission empowering communities through web literacy. Through the organizing of local learning clubs, grassroots teaching campaigns and partner networks, she serves thousands of volunteer mentors teaching the web around the world.

@thornet

Ezgi Tosun
, other
Emre Tunabayoğlu
, other

Akdeniz Üniversitesi Uluslararası Ticaret öğrencisi.
Aydoğan A.Ş Bilgi İşlem müdür asistanı.
TOG Alanya da gönüllü.

@tunabayoglu

Tolga Alp Tuneli
, other

Muğla Sıtkı koçman üniversitesinde radyo televizyon öğrencisiyim ayrıca Anadolu üniversitesi radyo televizyon programcılığı ( Açıköğretim ) öğrencisiyim. Toplum gönüllüleri VAKFI, Greenpeace, Kaos Gl, Gündem Çocuk, Kırmızı Şemsiye gibi kuruluşlarda Gönüllülük yapıyorum. Bir çok proje ve yerel- ulusal iletişim ağlarında etkinliklere ve eğitimlere katıldım bazı Programların temelinde organizasyon ekibinde yer aldım. Ekolojik okuryazarlığı projesinde eğitimenlik ve kaos gl de haber muhabirliği yapıyorum.
 

@TolgAlpTuneli

Hevgin Aşti Turan
, other
Müge Ulusoy
, other

Ben Müge. Karavanla Anadolu Turu hayalini gerçeğe çeviren kişi benim. Belgesel seyredip caz dinleyen o kişi de benim. İTÜ'de Endüstri Mühendisi, Girişimcilik Vakfı'nda fellow, Ustamdan projesi'nde kurucu ortaklardan biriyim. İkna edilmesi kolay, eğlenceli, mikemmel bir insanım.

@mugessy

Şeyda Ünal
, other
berat uslu
, other

Robotik ve mobil teknoloji geliştirici.

@beratuslusocial

Tarık Taha Uygun
, other
Seda Vural
, other

Merhaba ben Seda. 2011 İktisat mezunuyum. Mezun olup birkaç geçici iş denemelerim sonrasında bu işlerin bana göre olmadığını fark edip o tarihten bugüne gönüllü çalışmalara katılarak zamanımı değerlendirmekteyim. Kasım 2013' ten beri ise Yaşayarak Öğrenme Merkezi'nde muhasebe sorumlusu olarak gönüllü çalışmaktayım. Çocuk ve kadın haklarıyla ilgili çalışmalarda bulunmak gelecek planlarım arasında. Bir insan isteyince yapamayacağı hiçbir şey olmadığına inanıyorum ve ayrıca kendimi, yaşamayı çok seviyorum :)

Tuncay Vural
, other

Toplumsal ve/veya mesleki sorunun parçası değil, çözümün parçası olmak isteyen bir birey. Gap Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nde Veteriner Hekim olarak çalışmakta. Yaklaşık 5 yıldır ise gençlik çalışmaları ve sosyal sorumluluk alanında kolaylaştırıcı, eğitmen ve en önemlisi gönüllü. Yaşayarak Öğrenme Merkezi'nin kurucu ekibinden. Şahane proje fikirleri var ama olgunlaştıracak ekip arkadaşlar aranıyor.

Hakan Yalçınkaya
, other
Müge Yaman
, other
Abdulkadir Yaman
, other
Cihan Yavuz
, other

Uzun yıllar CNN Türk 5N 1K programında gazetecilik yaptım. Son dönemde sosyal fayda iletişimi üzerine yoğunlaştım. Şu an sosyal fayda iletişimi üzerine çalışan 451 Derece iletişim ajansının kurucusu ve yapımcısıyım.

@acikkafa

gökhan yay
, other
Cansu Yazici
, other

Avukat, Blogger (www.advocatescloset.com), Moda Profesyoneli, Leo (Harbiye Leo Kulübü)

@AdvocatesCloset

Burhan Yıldırım
, other

20 yaşında 1.Sınıf bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim.Hacking,fotoğrafçılık özel ilgi alanıma giriyor ve bu iki konu ile ilgili kaliteli sunum ve etkinliklere katılmaya çalışıyorum.

@wopeee

Merve yıldız
, other
Vedat Mahir Yilmaz
, other

Front End Developer

@vedatmahir

ŞEMSİDİN YILMAZ
, other
savaş yılmaz
, other

Bir reklam ajansında sosyal medya uzmanıyımlığı yapıyorum.

@savasyilmaz

Serhatcan Yurdam
, other

yurttasgazeteci.com

24 yaşındaki Serhatcan, Bahçeşehir Üniversitesi Yeni Medya Bölümü kıdemli öğrencisi. 2009'dan beri kişisel haber blogu olan yurttasgazeteci.com'da içerik üretiyor.

Serhatcan'ın temel ilgi alanları, yurttaş gazeteciliği, dijital gazetecilik, çevrimiçi yayıncılık, multimedya haberciliği, muhabirlik gibi başlıklardan oluşuyor.

☛ Serhatcan Linkedin'den takip etmek için: linkedin.com/in/serhatcanyurdam

► Haber blogunu ziyaret etmek için: yurttasgazeteci.com

@syurdam

Ender Ahmet Yurt
, other

Bilgisayar Mühendisi, Web Uygulama Geliştiricisi diye biliriz kısaca bence.

@ndrx42